Novinky

Apple se připravuje na jarní keynote. Na jaké novinky se můžeme těšit tentokrát?

Technologickým světem cloumá nedávné uvedení headsetu Vision Pro, nicméně to ani v nejmenším neznamená, že bychom se neměli těšit na další novinky od Applu. V poslední době se totiž stále častěji proslýchá, že nové produkty dorazí již během března. Tyto úniky tedy nepřímo naznačují, že jarní keynote je doslova za dveřmi. Pojďme se tedy shrnout, co o ní zatím víme a jaké premiéry můžeme s nejvyšší pravděpodobností očekávat.

Pokud jde o pravidelnost tiskových akcí, v případě Applu se můžeme spolehnout na červnové WWDC a zářijovou keynote, která je věnována novým iPhonům a Apple Watch. Celkem pravidelně se však konají ještě jarní ohlášení, které Apple vždy věnoval produktům s nižší prioritou. Do této skupiny se v minulosti zařadily zařízení, jako je například Studio Display, Mac Studio, AirTag či některé varianty iPadu Pro.

iPad Air v hlavní roli

Pokud jde o letošní ohlášení, je prakticky jisté, že hlavní hvězdou jarní keynote se stanou nové iPady. Jmenovitě půjde o další generaci iPadu Air, kterému jsem nedávno věnoval samostatný článek. V jeho případě se očekává ohlášení 12,9“ varianty, která doplní stávající 10,9“ verzi.

Poměrně často se hovoří také o nové Magic Keyboard. Některé zdroje uvádí, že půjde o příslušenství určené výhradně pro iPad Pro, takže se nabízí další scénář zahrnující premiéru jak nového iPadu Air tak i iPadu Pro. Chystaný nástupce iPadu Pro by měl vůbec poprvé v historii dostat OLED displej. Kromě toho by se měla objevit také nová revize Apple Pencil, o níž však nevíme žádné podrobnosti.

Macy s M3 čipem a nové barvy pro iPhone 15

Již nějakou dobu se internetem šíří zvěsti, že Apple pracuje na revizi MacBooku Air. Nová verze by měla přijít v 13“ a 15“ variantě, které dostanou do vínku nový čip M3. Stále se čeká také na aktualizaci modelů Mac Studio a Mac mini, který by měl také dostat čipset z rodiny M3.

MacBook Air 15" recenze

Další tradicí, kterou Apple v posledních letech dodržuje, je uvedení iPhonů v nové barevné variantě. Zda má Apple i letos v plánu „barevnou aktualizaci“ v polovině cyklu iPhonu 15, se teprve uvidí. Na druhou stranu v Cupertinu to vždy považovali za skvělou příležitost, jak v tomto ročním období opětovně nakopnout prodeje iPhonů.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button