Novinky

Apple se přihlásil do programu na rozšířené testování dronů. Nejspíš jimi vylepšuje své mapy

Apple se podle agentury Reuters přihlásil do programu Federální letecké správy (FAA), který technologickým společnostem umožňuje provádět rozšířené testy dronů. Povolení účasti v tomto speciálním programu by Applu zajistilo možnost provádět s drony testy, které za normálních okolností letecká správa nepovoluje. S touto informací přišla jako první agentura Reuters.

Zpráva také uvádí, že americké ministerstvo dopravy vyhlásí 10 vítězných států nebo místních samospráv, na jejichž území bude testování bezpilotních strojů v rámci programu probíhat. Kromě Applu se do programu zapojily další dvě stovky společností. Podstatou programu je umožnit na regulovaném americkém nebi důkladnější testy dronů. Společnosti, které se jej zúčastní, tak získají možnost létat z drony v noci, nad osídlenými oblastmi nebo povolí operovat s drony, které nejsou v přímém vizuálním kontaktu s operátorem.

iPhone s LCD displejem dostane Face ID, ale jen jednu zadní kameru. 6,5palcový model bude velký jako dnešní “plusko”

Rozsah společností, které se testů zúčastní, je poměrně široký. Kromě zásilkových služeb budou své drony testovat také firmy, které monitorují počasí, stav životního prostředí, využívání zemědělské půdy nebo které hlídkují nad ropovody. Není ovšem úplně jasné, za jakým účelem bude drony testovat i Apple. Už od roku 2016 se ale například mluví o tom, že výrobce iPhonů chce drony využívat k získávání lepších podkladů pro své mapy.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button