Novinky

iPhone s LCD displejem dostane Face ID, ale jen jednu zadní kameru. 6,5palcový model bude velký jako dnešní “plusko”

Od představení nové generace iPhonů nás dělí pět měsíců. Nastává tak doba, kdy se na internetu budou stále častěji objevovat nejrůznější střípky informací o tom, jak vlastně bude příští generace iPhonů vypadat a co svým uživatelům nabídne.

Poměrně často se mluví o tom, že se na podzim roku 2018 ukáží celkem tři nové modely. V jednom případě půjde o přímého nástupce současného iPhonu X (recenze). Ten nově doplní také větší varianta, která by měla být osazena 6,5palcovou obrazovkou. Díky roztažení displeje na téměř celou přední stranu přístroje, však celkové rozměry připravovaného zařízení neporostou. iPhone s 6,5″ by si tím pádem měl uchovat rozměry současného iPhonu 8 Plus. Telefon ovšem naroste do tloušťky. Oproti největšímu momentálně prodávanému iPhonu totiž jeho boční strana přibere 0,2 mm.

Apple se LCD displejů jen tak nezbaví

Zdroje z dodavatelského řetězce Applu pro japonský web Mac Otakara také tvrdí, že se chystaný model, který pravděpodobně také dostane přídomek “Plus”, se pochlubí OLED displejem. LCD technologii ovšem Apple zatím definitivní sbohem nedává. Nabídku nových iPhonů totiž doplní ještě třetí model, jehož největším lákadlem bude cena. Tento model by měl dostat obrazovku s úhlopříčkou 6,1 “.

iPad je králem tabletů. Ostatní výrobci pouze sbírají drobky

Vzhledem k tomu, že se i nejlevnější model pochlubí bezrámečkovým designem, osadí jej vývojáři technologií Face ID. Pro čtečku otisků prstů totiž na přední straně telefonu nezbude místo. Dostupné zdroje ale také dodávají, že iPhone s LCD displejem bude vybaven jen jednou zadní čočkou fotoaparátu. Portrétového režimu se tak v případě tohoto modelu nedočkáme. MacOtakara také tvrdí, že se dočkáme dalšího softwarového vylepšení. iOS 12 totiž bude umožňovat odemknutí telefonu pomocí Face ID také v horizontální poloze.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button