Novinky

Apple se chystá uvést nový iMac Pro s 30“ displejem, čipsetem M1X a masivní bradou

Již v pondělí se dozvíme, co dalšího si pro nás Apple přichystal tentokrát. Je však téměř jisté, že hlavní hvězdou celé konference se stanou dlouho očekávané Macy. Konkrétně má jít o zbrusu novou generaci modelové řady MacBook Pro. Laptopy údajně dorazí ve dvou variantách – s 14“ a 16“ displejem. Ve hře však zůstává také možnost, že Apple představí nový iMac pro profesionály.

Pokud se podíváme na současné portfolio Applu a zaměříme se na počítače s Apple Silicon platformou, tak zde nalezneme výhradně základní modely. Samozřejmě je nutné jedním dechem dodat, že čipset M1 má výkonu víc než dost a v jistých disciplínách zastíní i mnohem výkonnější procesory od Intelu. To ovšem nemění nic na tom, že Mac mini, MacBook Air či 13“ MacBook Pro jsou pořád vstupními modely.

Na uživatele z řad profesionálů stále nedošlo, respektive v největším očekávání jsou ti, kteří vyhlíží nástupce modelu iMac Pro. Apple sice jeden stolní počítač letos představil, ovšem 24“ iMac sdílí stejný čipset M1 jako výše zmíněné modely.

Foto: Apple

iMac Pro: třicet palců a pořádná porce výkonu

Z několika různých zdrojů se pomalu začínají objevovat zvěsti o tom, jak má nový iMac Pro vypadat a jakou nabídne výbavu. Nejhlasitěji na toto téma hovoří Mark Gurman, který se nechal několikrát slyšet, že nový iMac dostane 30“ displej. Z hlediska designu má kopírovat stejné kontury jako 24“ iMac, což bude v praxi znamenat extrémně tenké tělo. Tenčí mají být také rámečky kolem displeje. Spodní brada však bude opět masivní, jelikož má posloužit jako místo, kam se ukryje celá základní deska se zbrusu novým čipsetem M1X (?) a systémem chlazení využívající dva ventilátory.

Po vzoru ostatních Apple “Pro“ produktů, také iMac Pro bude velmi pravděpodobně dostupný pouze v několika málo barevných variantách zahrnující střízlivé tóny. Rozhodně tedy nehrozí, že bychom dostali na výběr z celé palety, jako je tomu u nižších řad iPhonů, iPadů či iMacu s M1. Zda se však nový iMac Pro objeví již 18. října na ohlášené konferenci po boku svých přenosných sourozenců, zůstává v tuto chvíli stále nejisté.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button