Novinky

Apple chystá darovat tisícovku hodinek Apple Watch. Pomohou při výzkumu poruch příjmu potravy

Apple v posledních letech klade při vývoji hodinek Apple Watch obrovský důraz na oblast zdravého životního stylu. Z jeho hodinek se tak postupně stává skvělý nástroj pro monitoring zdravotního stavu svého uživatele. Stejně tak jsou Apple Watch užitečné také při medicínských výzkumech. Nyní se Apple rozhodl, že se do jednoho z takových výzkumů přímo zapojí. Vědcům totiž dá k dispozici tisícovku Apple Watch, které budou nosit lidé s poruchami příjmu potravy.

Studii provede univerzita v Severní Karolině a zaměří se na osoby starší 18 let. Kromě monitoringu zdravotního stavu budou lidé s vědci sdílet i své pocity a myšlenky prostřednictvím aplikace Recovery Record. Takto získaná data by měla pomoci odhalit faktory, které lidi vedou k úmyslnému přejídání nebo naopak hladovění. Existuje totiž podezření, že se klíč může skrývat v srdeční aktivitě. A právě Apple Watch jsou pro nepřetržité sledování srdečního tepu ideální.

V Applu našli recept na to, jak prodávat miliony hodinek a ještě u toho zachraňovat životy

Cílem studie je odhalit příznaky, které k poruše příjmu potravy vedou. Člověk, který tímto postižením trpí, by pak mohl dostat varování a předejít tak záchvatu. Nejspíš proto se také Apple výzkumu tou to cestou zúčastnil. V některé z příštích verzí svých hodinek by totiž rád měl funkci, která by mohla pomoct lidem trpícími podobnými neduhy.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button