Novinky

Apple rozjíždí masovou výrobu nového iPadu a 16palcového MacBooku

Po tom, co včera Apple představil několik aktualizovaných MacBooků a mírně snížil cenu některých zařízení, objevují se v nikdy nespících vodách internetu další zajímavé informace. Japonský web Mac Otakara přispěchal se zjištěním, které poukazuje na zahájení masové výroby 10,2palcového iPadu již tento měsíc. Nový iPad by podle všech očekávání měl nahradit stávající „low-cost“ 9,7palcovou variantu, kterou kalifornský výrobce představil už v březnu 2017.

Vedle iPadů Pro by to tak po letošním představení staronového 10,5palcového iPadu Air a iPadu mini 5 byl další iPad v pořadí. Po letech vydávání jednoho produktu v celém segmentu jde přinejmenším o zajímavý směr, kterým se Apple vydává. Jestli je tato strategie žádoucí a správná nechám na vašich názorech.

Masivní únik odhalil plány Applu na rok 2019. 16“ MacBook Pro, 6K monitor a další nálož novinek

Spolu s novým iPadem se ale objevili i zvěsti o chystaném MacBooku s dosud nevídanou, 16palcovou obrazovkou – o tomto modelu nás jako první informoval známý analytik Ming-Chi Kuo. Výhradním dodavatelem displejů největšího MacBooku by podle aktuálních informací měl být tchajwanský výrobce Radiant Opto-Electronics, který se prý podílí také na výrobě obrazovky pro nejnovější iPad. Masová výroba Macbooku s 16palcovou obrazovkou by měla začít nejpozději ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku.

Další podrobnosti nejsou v současné době známy. Z dřívějších úniků ale už víme, že displej v tomto „obřím“ notebooku by měl disponovat solidním rozlišením 3072 x 1920 pixelů. S velkou pravděpodobností představí Apple oba produkty již letos na podzim, na podrobnější informace si tak budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Apple proškrtal nabídku MacBooků. 12palcový model poslal do věčných lovišť, jiné zlevnil

Zdroj
MacRumors
Štítky

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close