Novinky

Apple mezi řádky naznačil vizi budoucnosti bez drátů. Bude to dlouhá cesta

Pokud jste v uplynulých dnech nebyli mimo dosah internetu a televize, jistě vám neunikla dlouho očekávaná konference Applu. Ta se tradičně nesla v duchu nového hardwaru, kterému vévodí iPhone 8/Plus a výroční iPhone X. Kdo ovšem sledoval úterní keynote pečlivě, nepřehlédl nenápadný vzkaz z úst Applu, který během prezentace nejnovějších iPhonů skromně prohlásil, že budoucnost je bezdrátová. Přestože technologie bezdrátového nabíjení existuje ve spotřební světě už pěknou řádku let, doposud nedošlo k jeho masovějšímu rozšíření. Jestliže má někdo dostatečné páky tento fakt změnit, Apple je jedinou možností.

Vše, co potřebujete vědět o revolučním iPhonu X

Kromě dominantního postavení a dostatečně loajální základny uživatelů může využít obecně kladného vnímání značky v korporátní sféře. Otevřít novou kapitolu světa bez drátů však vyžaduje pečlivé plánování a především pozvolnou přípravu jak portfolia samotného, tak i samotných uživatelů. Bystřejším z vás musel tento fakt dojít ve chvíli, když Apple začal nemilosrdně ořezávat konektorovou nabídku u svých laptopů a pokračoval odstraněním 3,5mm audio konektoru u iPhonu 7/Plus.

 

Bezdrátové nabíjení zní sexy a cool, v praxi ovšem jde stále o vizi, kterou si Apple ještě neochočil

Zároveň není pochyb, že inženýři Applu již nyní testují prototypy MacBooků s nejrůznějšími technologiemi bezdrátového nabíjení. Skutečný zvrat přijde v momentě, kdy bude plně připravena platforma, která umožní bezdrátový přenos energie v pravém slova smyslu, respektive nebude vyžadovat přímý kontakt zařízení s nabíjecí podložkou. Než se tak ovšem stane, budeme si muset vystačit se standardem Qi [či] a přijmout všechny jeho pozitivní i negativní vlastnosti, které plynou z podstaty indukce. Mírnou útěchou může být pouze fakt, že jde o přechodné období, po kterém bude následovat skutečná revoluce, jenž přinese zcela nové možnosti a povznese spotřební elektroniku na další úroveň.

Vše, co potřebujete vědět o revolučním iPhonu X

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button