Novinky

Apple prozradil, proč MacBook Pro může mít maximálně 16 GB RAM

macbook-pro

Apple se oficiálně vyjádřil k tématu, proč lze nový MacBook Pro osadit maximálně 16 GB operační paměti. Vyšší kapacita RAM by údajně ohrozila uživatelský zážitek, což je v přímém rozporu se záměry výrobce. Pokud by MacBook Pro osadil moduly s vyšší kapacitou operační paměti, v praxi by to vedlo k navýšení systémových nároků. Deklarovaná výdrž 10 hodin na jedno nabití by tím byla rázem snížena. Poměr mezi spotřebou a výkonem v tomto ohledu nedokáže přinést taková pozitiva a proto lze MacBook Pro objednat v maximální konfiguraci s 16 GB RAM.

Apple představil nový MacBook Pro: Definice přenosného počítače pro 21. století

Základní varianta MacBook Pro dostala do vínku 8GB paměť, což má bohatě stačit na drtivou většinu nároků běžných uživatelů. Systém macOS Sierra v poslední aktualizaci disponuje vylepšenou správou systémových prostředků, které pracují s hardwarem počítačů velmi efektivně. Díky tomu není potřeba tolik surového výkonu. Tuto domněnku mimo jiné potvrzují zkušenosti majitelů starších MacBooků, kteří hovoří o velmi dobré optimalizaci.

snimek-obrazovky-2016-10-27-v-20-30-58

Apple navíc v poslední době jasně klade důraz na grafický výkon, který v budoucnu bude hrát stále silnější roli. Pokud tedy plánujete pořízení nového MacBooku Pro, lze s jistotou říci, že výkonu bude mít skutečně na rozdávání a obavy z nedostatečně dimenzované operační paměti zde nejsou na místě.

Štítky

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Close