Novinky

Apple pro letošní rok ještě neskončil. Za pár týdnů odhalí nový MacBook Pro

Jestli patříte mezi zájemce o nový Macbook, možná vás poslední premiéra od Applu trochu zklamala. Počítačům se totiž Tim Cook a jeho lidé vůbec nevěnovali. Důvod je podle analytika agentury Bloomberg Marka Gurmana poměrně prostý. Kalifornská značka totiž novinkám v produktové řadě počítačů Mac vyhradí samostatnou akci. Nebylo by to nic překvapivého. Podzim totiž tradičně patří MacBooku Pro, případně dalším počítačovým novinkám. 

Foto: Unsplash (autor: Brandon Romanchuk)

Zatímco některé roky si Apple premiéru nechával až na listopad, letos to zkusí dříve. Podle Gurmana se totiž novinky odhalí už během října. Důvěryhodný analytik, který veřejnost zákulisními informacemi o dění v Applu zásobuje celkem pravidelně, poodhalil také detaily chystaných zařízeních. Hlavním hrdinou příští premiéry bude nový a vylepšený procesor Apple M1X. Silikonový klenot, kterým se Apple jistě patřičně pochlubí, se nejspíše ukáže ve dvou verzích. Počet jader však budou mít obě varianty společný. Bude jich celkem 10. Osm z nich se bude starat o maximální výkon, zatímco dvě budou vyčleněna pro úspornější provoz v klidovém režimu. 

“Já bych do toho nesedl.” Zaměstnanci Blue Origin kritizují bezpečnost Bezosova vesmírného pokladu

Kromě nového MacBook Pro, o kterém se díky totálnímu redesignu, který by měl přinést návrat ztracených konektorů a konec TouchBaru, Apple podle Gurman plánuje také premiéru nového Mac Mini. Ten by mohl dorazit také ve výkonnější verzi. Jak to bude doopravdy, se dozvíme maximálně za několik týdnů.  

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button