Novinky

Apple při vývoji iPhone X uvažoval, že bude bez jediného portu. Co tomu nakonec zabránilo?

Pokud vlastníte iPhone X, zkuste si představit, že by neměl Lightning port. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Možná máte pravdu, ale právě s touto myšlenkou Apple operoval při vývoji svého výročního iPhonu. Toto téma otevřela zpráva zveřejněná redakcí webu Bloomberg, která se odvolává na nejmenovaný zdroj blízký kalifornskému výrobci.

Údajně šlo o myšlenku, kterou inženýři Applu zvažovali v prvních fázích vývoje iPhonu X. Nápad byl nakonec odmítnut hned z několika důvodů. Vedení společnosti totiž došlo k závěru, že technologie bezdrátového nabíjení je příliš pomalá. Dalším aspektem byl fakt, že součástí standardního balení by musela být bezdrátová nabíječka, což by značně zvýšilo koncovou cenu finálního produktu.

Z dříve uniklých informací víme, že Apple plánuje postupem času odstranit z iPhonu veškerá hardwarová tlačítka nakonec i již zmíněné rozhraní Lightning, které však pravděpodobně nahradí USB-C. V horizontu následujících let se nejspíš dočkáme iPhonů a iPadů, které se budou spoléhat výhradně na bezdrátové technologie. K tomu bude ovšem potřeba, aby bezdrátové nabíjení bylo alespoň srovnatelně rychlé, jako napájení prostřednictvím kabelu. Je evidentní, že vize Applu je čistě bezdrátová, ale než dojde k jejímu naplnění, uplyne ještě hodně vody.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button