Novinky

Ještě jednou a dost. Apple v roce 2020 přestane vyrábět iPhony s LCD obrazovkou

I když Apple své vlajkové lodě už druhým rokem osazuje OLED obrazovkami, postarší technologie tekutých krystalů (LCD) má v nabídce Applu stále své místo. Aktuálně jim disponuje cenově dostupnějším iPhone XR (recenze). Podobně by tomu mělo být i letos na podzim, když podřízení Tima Cooka odhalí jeho nástupce. V roce 2020 však Apple čeká důležitý milník. Na konci druhé dekády 21. století už by totiž modelová paleta měla být složená jen ze smartphonů s OLED panely. 

To docela znepokojuje dvorního dodavatele LCD displejů, kterým je společnost Japan Display. Podle informací amerického deníku Wall Street Journal si totiž Japan Display bude muset po roce 2020 hledat zákazníky jinde. Dvorního dodavatele LCD obrazovek pro jablečné telefony navíc netěší ani ne příliš uspokojivé prodeje iPhonu XR. Dodávky součástek pro Apple tvoří polovinu obratu společnosti. Japan Display, který je z většiny vlastněn přímo japonskou vládou, se tak nyní poohlíží po čínským investorech, kteří by firmě přinesli nové zakázky. 

Příští iPhone má dostat tři objektivy a extrémně rychlé bezdrátové nabíjení

iPhone XR se dočká nástupce

Tim Cook spekulace o tom, že iPhone XR není úspěšným modelem, odmítá. Na dotazy novinářů odpovídá, že nejlevnější model roku 2018 je populární od prvního dne prodeje. Jeho tvrzení však můžeme ověřit jen stěží. Apple totiž nedávno oznámil, že přesná čísla o prodejích iPhonů už nebude zveřejňovat. Podle zdrojů Wall Street Journal to však Apple s lowendovým modelem zkusí ještě jednou. Noviny totiž tvrdí, že Apple letos představí nástupce iPhonu XR, který rovněž dostane pouze LCD. Od roku 2020 už však budou všechny nové modely vybaveny OLED obrazovkami, jejichž majoritním dodavatelem bude LG. 

Zdroj
Mashable

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button