AktualityNovinky

Apple přemýšlí o bezdrátové klávesnici s podporou dotykových gest

S uvedením nového Macbooku (první dojmy) nám Apple jasně ukázal, že se nebojí zásadních změn a za svými rozhodnutími si pevně stojí. Konzervativní uživatelé jen těžkou nesou změny v přepracované klávesnici, nicméně podle našeho názoru se nejedná o nepřekonatelnou překážku, který by po pár dnech používání nevymizela.

20150510_160531

S ohledem na jeden z podaných patentů se možná velice brzy dočkáme další proměny, která bude daleko zásadnějšího charakteru. Apple v přihlášce popisuje klávesnici s názvem Fusion Keyboard, jejíž tlačítka disponují vlastní dotykovou plochou. V praxi by mohla posloužit pro ovládání operačního systému a podporovaných aplikací. Ve své podstatě se jedná o podobné řešení, jako nabízí smartphone BlackBerry Passport.

13002-7360-150526-Keyboard-l

 

Praktické využití se nabízí například při posouvání obsahu webových stránek, nebo při práci s grafickým softwarem. Každá klávesa dokáže rozpoznat několik úrovní tlaku pro vyvolání kontextových nabídek. Možných způsobů, jak naplno využít potenciál dotykových ploch klávesnice existuje celá řada a záviset bude pouze na představivosti a kreativitě vývojářských týmů.

13002-7362-150526-Keyboard-3-l

 

Z neoficiálních zdrojů přichází informace, že se tato technologie pravděpodobně objeví již v další generaci bezdrátové klávesnice (Wireless Keyboard), jejíž debut je očekáván v průběhu letošního roku. Apple v patentu mimo jiné uvádí, že nový typ klávesnice je vhodný pro integraci do přenosných počítačů, což by se mohlo projevit u některé z další generace Macbooku Pro.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button