Novinky

Apple představil nový watchOS 5: aktivně a ve spojení se světěm

Již po několik let je červen ve znamení vývojářské konference, na které Apple představuje především softwarové novinky. Tím hlavním tahákem je samozřejmě i letos iOS, macOS nebo watchOS. A právě na nový hodinkový systém s označením watchOS 5 se nyní podíváme trochu podrobněji.

Samotné představení watchOS 5 se neslo v duchu „active and connected“. Kevin Lynch, jakožto jeden z nejdůležitějších vývojářů společnosti Apple tak například představil nový soutěžní mód, ve kterém budete mít možnost pokořit své přátelé v takzvané sedmidenní výzvě. Další vychytávkou bude automatické sledování tréninku. A to i zpětně. To znamená, že už žádné zapomenuté minuty vašeho běhu, plavání nebo jógy. Apple Watch zkrátka samy poznají významnější pohyb a na pozadí již tuto aktivitu budou detailně zaznamenávat. WatchOS 5 také nabídne nové sportovní režimy jako je již zmiňovaná jóga nebo třeba turistiku.

WatchOS 5 rovněž přinese zcela nový způsob komunikace napříč uživatelským spektrem Apple Watch – Walkie Talkie. Tento režim má fungovat na principu vysílačky. Stiskem bočního tlačítka tak můžeme nahrát krátký vzkaz, který následně uslyší uživatel na druhé straně. Další, větší novinkou, kterou možná ocení řada uživatelů, je podpora WebKitu. To v praxi znamená, že od teď zvládnou Apple Watch přečíst i webovou stránku a zobrazit ji na displeji – samozřejmě, že stránky budou optimalizované pro malý displej hodinek, obsah tedy bude v podobné formě, jaký známe například u čtečky v Safari.

Další novinkou bude provázanost se sportovními, mapovými a zdravotními informacemi, kterou Apple představil s iOS 12. Stejně tak bude možné využít nově nastavené zkratky a akce pro Siri, která nyní podporuje i aplikace třetích stran. Nový systém rovněž přidává aplikaci Podcasty nebo možnost přizpůsobení ovládacího menu. Apple v novém systému watchOS taktéž vývojářům zpřístupnil nástroje pro vytváření hudebních aplikací. Že bychom se konečně dočkali Spotify na Apple Watch? Vydání nového watchOS 5 se očekává na podzim tohoto roku.

Apple představil iOS 12: zkratky pro Siri a skupinový FaceTime

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button