Novinky

Apple představil nový iMac. Obstarožní design zachraňuje moderní hardware

Zklamání mísené s nadšením. Tak nějak lze ve zkratce popsat nový iMac, který Apple před několika okamžiky představil. Abychom se mohli dostat k tomu příjemnějšímu, je nutné si vysvětlit, proč revize iMacu pro rok 2020 nese negativní konotace. V prvé řadě jde o design, který je pro letošek opět stejný. V podstatě jde o stejný design od roku 2012, což v technologickém světě znamená doslova věčnost. Je naprosto evidentní, že Apple si nechává redesign iMacu až pro model s Apple Silicon čipsetem na palubě, ovšem i tak mohl předvést alespoň malou ochutnávku. Jsou to zejména tlusté rámečky kolem displeje, díky nimž nový iMac vypadá jak devadesátiletý děda v teplákovce s motivy komiksů od Marvelu.

iMac dostanete už jedině s SSD na palubě

Smutný pohled na staromódní konstrukci naštěstí zachraňuje použitý hardware. Je velmi potěšující zprávou, že ani v tom nejlevnějším iMacu už nenajdete plotnový disk. Celá modelová řada spoléhá výhradně na SSD úložiště, byť v základní verzi jen s 256GB kapacitou. Naštěstí příplatky za větší kapacity už nejsou tak smrtící jako dříve.

Zdroj: Unsplash

Co se týče dalších specifikací, tak ty mohou zahrnovat až 10jádrový procesor Intel Core i9 desáté generace. Operační paměť lze škálovat až do velikosti 128 GB, zda půjde moduly uživatelsky měnit jako u předchozích modelů není zatím jasné, nicméně je vysoká šance, že tato možnost u letošního iMacu zůstala. 

Konečně důstojná FaceTima kamera

Další novinkou je přítomnost bezpečnostního čipu T2 a FaceTime kamerky s rozlišením 1080p. Konečně! Apple také vylepšil mikrofony, které jsou prakticky stejné jako v případě 16“ MacBooku Pro. Profesionály pak jistě potěší možnost si připlatit za sklo s nanotexturou zabraňující nežádoucím odleskům. Pokud jde o grafické karty, tak nejlevnější iMac je osazen Radeon Pro 5300 s 4GB pamětí, vyšší konfigurace pak nabízí GPU Radeon Pro 5500 XT s 8 GB vlastní paměti. Při konfiguraci si lze dále připlatit za podstatně výkonnější grafiku Radon Pro 5700 XT s 16GB pamětí typu GDDR6.

Zdroj: Unsplash

Co říkáte na nový iMac pro rok 2020? Jste spokojeni s letošní revizí, nebo jste očekávali kromě aktuálního hardwaru i nový design? Napište nám svůj názor do diskuze.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Jeden komentář

  1. Tak čekal jsem víc, ale po wwdc bylo hned jasny, ze krom ohlasenyho Macu budou všechny ostatní počítače uvedeny v 2020 jen s vylepšenymi komponenty

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button