Novinky

Apple představil nejnovější iPad a iPad mini: ve znamení přirozené evoluce

Jako každý rok, i letošní září je ve znamení tradiční podzimní konference, na které Apple představuje své nejnovější hardwarové kousky. Kromě nejnovějšího iPhonu 13 a Apple Watch 7, představil kalifornský výrobce taky nový iPad (2021) a iPad mini (2021).

Recyklace versus přirozená evoluce

Zatímco v případě základního iPadu 2021, který je svým zaměřením určen především do škol, se kromě nového čipsetu Apple A13 nic nezměnilo, iPad mini doznal razantnějších změn. Začněme tím hlavním a na oko okamžitě rozeznatelným, a to designem. iPad mini přechází po vzoru řady iPadu Pro k modernímu „bezrámečkovému“ 8,3palcovému designu. Oproti svým profesionálním bratříčkům však mini nenabídne Face ID. Uživatelé se tak budou muset spokojit s odemykáním a placením pomocí Touch ID, které je ukryto ve vypínacím tlačítku. Tahle funkce se nicméně Applu již osvědčila a funguje stejně dobře jako Face ID.

iPad mini 2021: bez rámečku a poprvé s USB-C

iPad mini nabídne nejnovější čipset Apple A15 Bionic, který bude o 40 procent výkonnější. Grafický výkon poté stoupne o 80 procent ve srovnání se starší generaci iPadu mini, který byl představen v březnu 2019. Nejmenší tablet kalifornského výrobce navíc poprvé ve své historii nabídne také USB-C, které podporuje řadu příslušenství, jež lze k iPadu připojit. Apple se při představení svého nového produktu zaměřuje především na oblasti leteckého průmyslu nebo běžných pracovních činností, při kterých je velikost iPadu rozhodující. Osobně si také umím představit využití iPadu mini jako infotaimentu ve starších vozidlech, které ještě nepodporují Apple Car a jejichž majitelé by rádi využívali veškerých služeb souvisejících s ekosystémem Applu.

Základní iPad určený především do škol startuje na částce 9 990 Kč (64GB varianta). iPad mini se bude nabízet ve čtyřech barevných kombinacích – fialová, hvězdně bílá, růžová a vesmírně šedá. Předprodeje startují dnes na částce 14 490 Kč za základní 64GB variantu.

 

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button