Novinky

Apple již v úterý představí nový HomePod mini, cena bude překvapivě nízká

Už v úterý se bude konat Apple Event, který tentokrát nese titul “Hi, Speed.”. Jak název naznačuje, akce bude v duchu rychlosti. To také může naznačovat menší a rychlejší, což je cíl většiny technických firem.

V úterý bychom se měli dočkat zbrusu nového a také menšího HomePodu, který se bude jmenovat HomePod mini. Název “mini” nese kvůli tomu, že se jeho výška zmenší na pouhých 9 centimetrů. Kromě výšky se značně sníží také cena. HomePod mini by měl mít cenovku 99 dolarů (zhruba 2 260 Kč). Uvnitř se bude schovávat procesor Apple S5, který lze nalézt i v Apple Watch SE či Apple Watch Series 5. Pro porovnání, klasický HomePod je přibližně 17 centimetrů vysoký a používá procesor A8.

Zdroj: macrumors

I přesto, že HomePod mini bude představen již v úterý, objednat půjde až 6. listopadu. Expedice k zákazníkům má údajně začít dokonce až 16. nebo 17. listopadu. Všechny tyto informace potvrdil důvěryhodný leaker L0vetodream na svém Twitteru. Podle jeho tvrzení se nedočkáme nového HomePodu v normální velikosti, bude vydán jen model, který ponese název “mini”.

Jon Prosser ke svému poznatku s HomePodem ještě dodal, že očekávaných sluchátek AirPods Studio se v úterý také nedočkáme. Produkce nových sluchátek už údajně začala, ale Apple ještě není připraven pustit novinku do světa. Doufejme tedy, že Apple keynote alespoň přinese nějakou náhradu.

Nový HomePod mini by mohl nabídnout důstojný zvukový projev za značně nižší cenu. V porovnání s klasickým HomePodem půjde o velký cenový skok, který z menší varianty může učinit mnohem dostupnější produkt.

Sebastian Himmer

Mám rád vše co alespoň trošku obsahuje počítače. Programátor vytvářející hry a obrovský fanoušek Applu! Počítače mě zajímají už od dětství. Velký fanatik počítačových her. Hrdý redaktor webu ČeskýMac. iPhone XR v kapse, Macbook Air na stole.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button