Novinky

Apple představí na WWDC 2022 nový MacBook Air, na brýle pro rozšířenou realitu raději zapomeňte

Již delší dobu se spekuluje o tom, že Apple chystá řadu novinek, které má odhalit v průběhu letošního roku. Jednou z nich je dlouho očekávaný nástupce modelové řady MacBook Air. Na jeho odhalení přitom nebudeme muset čekat příliš dlouho, Mark Gurman Gurman z agentury Bloomberg totiž tvrdí, že se tak stane již 6. června na vývojářské konferenci WWDC 2022. 

Nový MacBook Air však nebude jedinou novinkou, kterou Apple na konferenci představí. Kromě dalších verzí operačních systémů iOS 16, iPadOS 16, macOS 13, watchOS 9 a tvOS 16 se dočkáme ještě jedné zbrusu nové platformy. Řeč je o operačním systému realityOS, který poběží na náhlavní soupravě pro rozšířenou a virtuální realitu. Jedním dechem je ovšem vhodné dodat, že ohlášení nové platformy může proběhnout za zavřenými dveřmi, kam se dostane pouze vybraná hrstka vývojářů. Stejný osud pravděpodobně čeká také na to navázaný hardware. 

Před nedávnem jsme sice psali o tom, že brýle pro rozšířenou a virtuální realitu jsou prakticky hotové, ale rozhodně nejsou ještě ve fázi komerčního produktu. Uvedení na trh se údajně posunulo až na příští rok v důsledku několika komplikací spojených s přehříváním procesoru a problémům s integrovanou kamerou.

Pokud se na WWDC objeví nový hardware, s nejvyšší pravděpodobností půjde o nový MacBook Air, který bude pohánět procesor M2 z rodiny Apple Silicon. Kromě nového čipsetu založeném na 3nm výrobním procesu máme očekávat přepracovanou konstrukci. Ta bude údajně stavět na stejných designovým konturách jako aktuální modelová řada MacBook Pro. MacBook Air 2022 má být navíc dostupný ve více barevných variantách a nejspíše dostane i nový typ displeje s výřezem pro FaceTime kameru.

Zdroj
macrumors

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button