Novinky

Apple představí další bezdrátový reproduktor. Ponese logo Beats a lákavou cenovku

Když Apple představil bezdrátový reproduktor HomePod, bylo okamžitě jasné, že jde o snahu dohnat konkurenci. Konkurence v podobě Google Home či Amazon Echo rozjela vlak, do něhož se Apple pokusil na poslední chvíli naskočit. Podle zveřejněných dat od Strategy Analytics to ovšem vypadá, že HomePod příliš velký úspěch neslaví.

V prvním čtvrtletí letošního roku se prodalo celkem 9,2 milionu chytrých reproduktorů, z čeho pouhých 600 tisíc kusů připadlo na ty s logem Applu. Největší kus z tržního koláče si ukousl Amazon (43,6 %), po kterém následuje Google s 26,5 procenty.

Existuje hned několik důvodů, proč Apple HomePod drží tak malý tržní podíl. Jedním z aspektů je nepochybně cena 349 dolarů (zhruba 7 500 Kč bez daně) a značně omezená dostupnost. Dalším viníkem jsou poměrně chabé schopnosti hlasové asistentky Siri, která nemůže konkurovat dovednostem asistentů od Googlu a Amazonu.

Možný obrat situace by mohlo způsobit představení levnější varianty. Dodavatelské řetězce z Taiwanu se totiž nechaly slyšet, že Apple začne brzy nabízet bezdrátový reproduktor s cenou 199 dolarů (přibližně 4 200 Kč bez daně). Další část spekulace hovoří o tom, že chystaná novinka ponese značku Beats, která patří pod křídla Applu. Pokud se tak skutečně stane, dost možná půjde o zajímavou alternativu pro všechny, co touží po bezdrátovém reproduktoru se Siri a zároveň nechtějí investovat do HomePodu. Značka Beats je navíc velmi dobře vnímaná u mladší generace, která představuje zajímavou kupní sílu.

V podstatě jedinou výhodou HomePodu je zvukový přednes. Čtyřpalcový basový reproduktor doplňuje sedm výškových reproduktorů, což HomePodu propůjčuje velmi zajímavé vlastnosti. Ve finále však záleží na tom, jak produkt vnímá koncový zákazník. Pokud budeme brát HomePod jako hlasového asistenta, jednoznačně za svými konkurenty zaostává. Ačkoli nehraje vůbec špatně, na trhu existuje mnoho dalších alternativ s podobným zvukem za nižší cenu.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button