Novinky

Apple pracuje na vlastním řešení virtuální reality. Bude zcela samostatné a nabídne ohromující rozlišení

Není žádným tajemstvím, výkonný ředitel Applu Tim Cook veřejně podporuje úsilí ve vývoji rozšířené reality (AR). S příchodem iOS 11 se podařilo proměnit každý iPhone a iPad na zařízení, které je schopné poskytnout zážitek s rozšířené reality. V případě virtuální reality (VR) je Apple stále zdrženlivý a kromě podpory v macOS jde spíše o přehlíženou technologii.

Tomu ovšem může být již velice brzy jinak. Redakce zahraničního webu CNET totiž přišla se zprávou, že Apple pracuje na zbrusu novém zařízení ze segmentu virtuální reality. Jednou z hlavním předností produktu má být možnost kombinace rozšířené i virtuální reality, což má vyústit v jedinečný uživatelský zážitek. Projekt nese kódové označení T288 a podle neoficiálních zdrojů jsou aktuální prototypy vybaveny dvěma displeji s celkovým rozlišením 16K. Obraz pro každé oko má tedy rozlišení 8k, což je minimálně z dnešního hlediska více než dostatečné. Další zajímavostí je fakt, že zařízení bude schopno pracovat samostatně. Odpadá tak nutnost připojení k Macu či iPhonu.

Získá Apple konkurenční výhodu?

Ačkoli neznáme všechny podrobnosti, Applu se zřejmě podařilo nalézt způsob, jak do náhlavní soupravy vměstnat výkonný hardware a zdroj napájení. To může znamenat zásadní konkurenční výhodu, jelikož současné headsety pro VR musí být připojeny k počítači, který obstarává všechny potřebné výpočty.

Co se týče oficiálního debutu, zpráva hovoří o roku 2020. Do té doby se ovšem může značná část věcí změnit. Zároveň existuje jistá pravděpodobnost, že Apple celý projekt uloží k ledu a raději vyčká lepší technologie.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button