Novinky

V Applu pracují na inovativním řešení, které navždy změní vzhled jeho počítačů

Apple pracuje na novém typu pantu pro své počítače již od roku 2013. Evropský patentový úřad minulý týden zveřejnil aktuální přídavky k přihláškám společnosti Apple, které nám umožňují nahlédnout pod pokličku vývoje.

Recenze MacBook Pro 2017 s Touch Bar: když budoucnost dorazí o pár let dřív

Patently Apple vysvětluje, že tento ohebný pant, přezdívaný Applem jako ‘živý pant’, by umožnil budoucím MacBookům mít tvořené šasi z jediného kusu materiálu. V tuto chvíli se všechny Apple počítače skládají ze dvou hlavních kusů – základny a displeje, které jsou spojeny tuhým pantem.

Jako první s touto myšlenkou přišel Microsoft

V roce 2015 představil Microsoft velice podobný pant na svém zařízení Surface Book. Pant umožňuje uživatelům těchto hybridů sundat obrazovku a znovu ji nasadit obráceně, čímž vytvoří přístroj podobný tabletu.

https://youtu.be/CzWS9UMMCNA

Společně s přidanou ohebností by tento typ pantu údajně ulehčil výrobu budoucích MacBooků, jelikož by mohly být vyrobeny z jednoho kusu materiálu. Otázka ale je, jak by to pomohlo uživatelům s případnými opravami, respektive jejich servisní náročností. Jestli se vůbec dočkáme tohoto či alespoň podobně řešeného pantu na počítačích s logem nakousnutého jablka, je ale stále nejisté. V každém směru však nelze pochybovat, že Apple se neustále snaží nacházet inovace, které posunou jeho produkty vpřed. Zda bude dalším krokem zmíněná konstrukční změna je ovšem stále ve hvězdách.

Karel Nohejl

Student leteckého inženýrství. Fanoušek moderních technologií, cestovaní a vesmíru.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Také to má už kromě Microsoftu a Surface řadě dlouho lenovo v Yoga Book řadě. Takže nic nového pod sluncem pouze patent na vlastní řešení.

  2. Klasika, Apple čeká až ostatní vystřili náboje a pak přijde s vlastním řešením, který bude mít hlavu a patu 🙂 🙏👌

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button