Novinky

Apple potvrdil vývoj Macu Pro. Půjde o nekompromisní bestii pro ty nejnáročnější

Pokud patříte mezi hrstku fajnšmekrů, co požadují od počítače stejný výkon jako inženýři SpaceX a operační systém macOS, máme pro vás dobrou zprávu. V Applu pracují na zbrusu novém Macu Pro, který má být představen v průběhu příštího roku. Zdrojem této informace je redakce webu TechCrunch, která se vydala do sídla společnosti Apple, kde měla možnost pohovořit s Johnem Ternusem zastávajícího pozici vedoucího hardwarového inženýra.

Recenze MacBook Pro 2017 s Touch Bar: když budoucnost dorazí o pár let dřív

Vedení Applu chtělo tímto krokem vzkázat svým zákazníkům, že čekání na červnovou konferenci WWDC 2018 nemá smysl. Pro letošek zůstane nejvýkonnějším strojem iMac Pro, který kombinuje konstrukci klasického iMacu a výkonného hardwaru s možností osazení osmnáctijádrovým procesorem. Ačkoli iMac Pro nabízí v nejvyšších konfiguracích zajímavé specifikace, profesionálové se většinou nemohou přenést přes skutečnost, že většina komponentů je integrovaná, což znemožňuje jakýkoli budoucí upgrade.

Válcová konstrukce u Macu Pro se příliš neosvědčila

Zmíněná modularita se má stát předností připravovaného Macu Pro, o jehož vývoj se stará speciální tým “Pro Workflow Team“. Skupina inženýrů úzce spolupracuje s vybranou částí komunity, která jim poskytuje cennou zpětnou vazbu. John Ternus dále uvedl, že v týmu věnují obrovskou pozornost každému detailu. Výsledkem tak má být dokonalé zařízení, které zvládne uspokojit nejvyšší nároky a naplnit veškerá očekávání.

Neoficiální koncept nového Macu Pro

Co se týče designu či konstrukce, žádné bližší informace se k novinářům nedostaly. S nejvyšší pravděpodobností dojde k upuštění od válcového tvaru, který se v praxi příliš neosvědčil. Na každý pád se můžeme těšit, že v příštím roce se objeví další výkonná bestie s logem Applu, která bude ušitá na míru profesionálním uživatelům.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button