AktualityNovinky

Apple potichu stáhl z prodeje původní iPad Mini

Z internetového obchodu Applu tento týden zmizel první model menšího iPadu. Stalo se tak tři roky po jeho představení. V prodeji nadále zůstává iPad mini s retina displejem a iPad mini 3. To znamená, že Apple od této chvíle už neprodává jediné zařízení s iOS bez retina displeje. Nejlevnější iPad stál 5990 kč. Nyní se na pozici nejlevnějšího jablečného tabletu posouvá jeho o rok mladší nástupce s retina displejem, jehož ceny začínají o 2000kč výš.

iPad-mini

Je tedy logické, že zákazníci si radši připlatili dvě tisícovky za nesrovnatelně lepší displej a dvojnásobně výkonnější hardware. Mezi iPadem Mini 2 a a jeho nejmladším nástupcem je potom rozdíl už jen minimální. V podstatě si jen za další dva tisíce kupujete pouze senzor pro snímání otisků prstů. A tak se dá předpokládat, že prostřední model jako rozumná a levnější alternativa ještě chvíli v nabídce vydrží. Zatímco modelová řada iPadů už plně operuje s 64bitovými procesory, v nabídce iPhonů využívá low-costový model 5C stále starší typ 32bitového procesoru. Je tedy možné, že dalším v řadě na odstřel je právě tento telefon.

Modelovou řadu iPadů by měl také podpořit dlouho očekávaný iPad Pro s 12″ displejem. Apple jeho představení nepřímo potvrdil díky dostupným rozlišením obrazovky v iOS9.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button