AktualityNovinky

Apple popírá snahu o založení vlastního operátora

Včera přišel server Business Insider s překvapivou zprávou podle které má Apple v plánu založit svého vlastního virtuálního mobilního operátora. Pouhý den po zveřejnění této informace Apple spekulace razantně popřel. “Neprobíhají žádné diskuze, ani nemáme žádné plány na založení vlastního virtuálního operátora” uvedlo PR oddělení Applu agentuře Reuters. Zpráva přitom uváděla, že už probíhají i jednání na evropské straně, kde měla mobilní síť vzniknout také. Stejná spekulace už také prolétla internetem před pár lety, načež ji Apple znovu popřel. Musíme ale uznat, že svým způsobem si je Apple sám sobě operátorem. Jeho iMessage a FaceTime totiž plnohodnotně zcela zdarma nahrazuje běžné mobilní služby. Podmínkou je ale mít připojení k internetu. To je už ale v dnešních věc také standart.

apple myths 8

Vzhledem k razantnímu popření této zprávy můžeme také vyloučit, že by Apple svou síť už testoval. Google přitom podobný projekt již odstartoval pro uživatele Nexusu 6. Tady také nejspíše můžeme vystopovat původy této spekulace, která se včera šířila napříč všemi servery zabývajícími se společností Apple.

Apple ale otevřeně přiznává, že pracuje na takzvané chytré SIM kartě. Tento společný projekt s jihokorejským Samsungem by se měl stát standardem pro všechny mobilní operátory. Chytrá SIMka by měla fungovat nezávisle na jednom operátorovi, uživatel by měl mít možnost si sám vybrat z nabízených služeb dostupných operátorů.

Zdroj

 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button