AktualityNovinky

Apple má údajně v plánu založit vlastní mobilní síť

Včera se na internetu objevila velice překvapivá zpráva, podle které se Apple má v plánu stát také telefonním operátorem. Vlastní síť by rád vybudoval aby jeho američtí zákazníci nebyli nadále nuceni podepisovat příliš zavazující smlouvy s největšími tamními operátory AT&T a Verizonem. Podle serveru Business Insider má Apple v plánu svou novou mobilní síť spustit kromě USA také v Evropě. Společnost údajně momentálně testuje možnosti vytvoření vlastního virtuálního operátora v USA. Podle některých zdrojů se už ale také vyjednává i v Evropě. Podobná zpráva se objevila už před několika lety. Takže tuto spekulaci nelze brát úplně vážně. Je ale zcela možné, že Apple vyslyšel volání zákazníků na svých největších trzích, kterým smlouvy s operátory vadí.

The iPhone is ready to ditch network carriers.

iPhony by připravovaný mobilní operátor mohl prodávat s určitých zvýhodněním. Například největší americký mobilní operátor AT&T nyní prodává iPhone 6 s dvouletým kontraktem za 200 dolarů, tedy asi jen za 30% původní ceny. Po vniknutí Apple do tohoto tuhého boje o každého mobilního zákazníka je možné, že by výrobce iPhonů své telefony poskytoval ještě levněji.

Příprava celého projektu by měla zabrat asi pět let. Pokud se tedy Apple po letech testování opravdu rozhodne svou vlastní operátorskou síť založit. Stejný projekt pravděpodobně připravuje také Google pro svůj Nexus.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button