Novinky

Apple plánuje do stavového řádku u iPhone 14 Pro přidat původní indikátor stavu nabití baterie

Již před pár týdny jsme se dočkali novinky v Beta iOS 16, která konečně přidala numerický ukazatel stavu nabití baterie i na iPhone s Face ID. Kvůli výřezu v displeji, jenž schovává přední kameru a senzory potřebné pro fungování Face ID, však ve stavovém řádku na oddělená procenta nezbylo místo, a proto se Apple rozhodl integrovat numerický ukazatel přímo do ikony baterie. 

foto: Macrumors

Obecně se mělo za to, že u iPhone14 bude tento problém řešen stejným způsobem. Na povrch se ale momentálně začínají dostávat spekulace, které tvrdí, že u letošních modelů by měl být ukazatel stavu baterie zpracován jinak, než je tomu u iPhonů s výřezem. Chystané iPhony 14 Pro totiž pravděpodobně přijdou s průstřelem v displeji, který zabírá méně místa, a tím pádem zde vzniká mnohem více prostoru i pro další indikátory. Apple se proto údajně rozhodl tohoto prostoru využít a do modelů iPhone 14 Pro a Pro Max vrátit původní ukazatel stavu nabití baterie, který můžeme momentálně najít například u iPhone SE 2022.

Změna ukazatele stavu baterie však není jediná změna, kterou by rád Apple ve stavovém řádku udělal. Dále se totiž plánuje přesun ikonky signálu z pravé strany na levou. Síla signálu bude tedy logičtěji přímo vedle názvu operátora. Naopak ukazatel využívání polohových služeb se bude stěhovat do pravého rohu, kde zaujme místo vedle baterie.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button