Novinky

Apple Pencil kontra Pastelky: Rozhodněte kdo je vítěz (video)

Umělecké studio Artismia z amerického Ohia na svém YouTube kanálu zveřejnilo dvojici zajímavých videí. Jak možná tušíte, hlavním aktérem se stal iPad Pro (první dojmy) a Apple Pencil. Cílem tvůrců bylo odpovědět na otázku, zda se dokáže Apple Pencil vyrovnat léty prověřené klasice v podobě tužky a obyčejného papíru. První souboj svede iPad Pro s klasickou tužkou černé barvy. Všechny tři objekty ztvárňuje jedna osoba, aby bylo docíleno maximálně objektivního výsledku.

V další bitvě se proti Apple Pencil postavila sada klasických pastelek Berol Prismacolor. Každé video je pochopitelně zrychleno do několika minut. Nebudeme chodit okolo horké kaše a rovnou prozradíme, že jde o skutečně zajímavou podívanou. Výsledky vám záměrně neprozradíme, jelikož každý z nás má odlišné umělecké cítění. V diskuzi pod tímto článkem se následně můžete podělit o svůj názor.

V momentě, kdy Apple představil Apple Pencil jsem patřil mezi skupinu, která razantně odmítala sebevědomé srovnání s klasickou tužkou. Jak se ovšem ukázalo, Jony Ive měl skutečně pravdu. Pokud patříte mezi talentované jedince hledající nové cesty k vyjádření své kreativity, pořízením iPadu Pro a Apple Pencil neuděláte chybu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

3 Komentáře

  1. myslím, že hlavní roli hraje to, jak chci kresbu použít – elektronickou podobu sndadněji umístím na web či použiju jako anotaci k dokumentu.. a v takovém případě je dobře, že se s Apple Pencil dá namalovat srovnatelně kvalitní obrízek, jako na papír.

  2. Žijeme v digitální době a konečně se objevila technologie, která je alespoň trochu srovnatelná s klasickou tužkou. Hodně se těším na další generaci, která by už mohla obyčejnou tužku dohnat nebo ještě lépe předběhnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button