Novinky

Apple označil iPhone 5 za zastaralé zařízení. Nadále však půjde opravit v autorizovaných servisech

Rok 2012 byl pro fanoušky Applu a potažmo iPhonu naprosto klíčový. Ve stejný rok byl uveden iPhone 5 (dobová recenze), který přinesl několik zásadních změn. V prvé řadě šlo o nový designový jazyk, který stavěl na hliníkové konstrukci. Vůbec poprvé se na spodní straně jablečných smartphonů objevil také Lightning konektor, který vystřídal nepříliš praktické rozhraní s třiceti piny. V podstatě tak šlo o základ, na který navázaly další modely – iPhone 5s, SE a částěčně i iPhone 5c.

Pokud ovšem patříte mezi majitele dnes již legendárního smartphonu, nemáme pro vás příliš dobrou zprávu. Apple začal totiž iPhone 5 označovat jako „zastaralé“ zařízení. To znamená, že lze očekávat omezenou podporu ze strany aktualizací operačního systému iOS.

Na druhou stranu je vhodné dodat, že uživatelé iPhonu 5 se nemusí strachovat, že by je odmítly v servisech. Společnost Apple oznámila nový program “Repair Vingage Apple Products Pilot“, který prodlouží dobu, po kterou bude možné opravovat starší zařízení. A je to právě iPhone 5, který patří mezi první „zastaralé produkty“ a je zařazen do výše zmíněného programu.

Vzpomínáte si ještě na iPhone 5c?

Prodloužení servisní podpory je strany Applu velmi vstřícným krokem, který ocení každý, kdo používá starší kousky jablečné elektroniky. V praxi to bude znamenat, že autorizované servisy získají stabilní přísun náhradních dílů.

Zdroj
TV

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button