Novinky

Apple opět na nákupech. Koupil startup, jehož technologie pomohou vylepšit Siri

Virtuální asistentka Siri to nemá jednoduché. Kromě Applu totiž podobnou inteligenci vyvíjejí také další společnosti jako je Amazon, Google nebo Microsoft. Srovnání čtyřech nejrozšířenějších hlasových asistentů hned v několika případech ukázalo, že Siri mezi svými souputníky pokulhává. Konkurence se zkrátka v posledních letech postoupila ve vývoji umělé inteligence o něco dále než to dokázali inženýři v Cupertinu. 

Z posledních kroků Applu je ale jasné, že výrobce iPhonu to se svou Siri nevzdává. Zvýšená pozornost, které se oddělení umělé inteligence dostává, už dokonce přináší viditelné výsledky. Poslední porovnání virtuálních asistentů totiž ukázalo, že Siri se za krátkou dobu posunula o pořádný kus vpřed. Nyní to vypadá, že umělou inteligenci s lidským hlasem z dílny Applu čekají další velké věci. 

Siri se za poslední rok výrazně zlepšila. Na Google Assistant ale pořád ztrácí

Apple totiž koupil kalifornský startup Pullstring, který se podobnými technologiemi zabývá. Za společností Pullstring stojí bývalí řídící pracovníci studia Pixar. Firma po svém založení v roce 2011 na zakázku vyvíjela konverzační aplikace pro hračky jako například Hello Kitty a mašinka Tomáš. Mezi její další zákazníky patří také Samsung nebo herní herní studio Activision. Apple akvizici oficiálně nepotvrdil, pokud k ní však skutečně došlo, moha se její hodnota vyšplhat až ke 30 milionům dolarů. 

Zdroj
CultofMac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button