Novinky

Apple odemkl výkonnější bezdrátové nabíjení u nových iPhonů. Rozdíl v rychlosti je zanedbatelný

Součástí poslední beta verze operačního systému iOS 11.2 se stala podpora rychlejšího (7,5 watt) bezdrátového nabíjení pro iPhone 8/Plus a iPhone X (recenze). Současná verze iOS 11 aktuálně umožňuje pouze 5,5 wattů a proto odemknutí vyššího výkonu zní jako vítaná novinka. Zajímá vás, jaký je reálný dopad této změny? První testy ukazují, že zlepšení při odemknutí 7,5W bezdrátového nabíjení je pouze minimální. Poměrně detailní analýzu zpracoval Matt Birchler, který na svém webu publikoval své poznatky doplněné o přehledný graf. Z něho lze snadno vyčíst, že rychlost nabíjení se začala citelněji projevovat až po 80 minutách.

Po dvouhodinovém nabíjení ukazoval iPhone 8 Plus s iOS 11 kapacitu 40 %. Stejné zařízení s beta verzí iOS 11.2 se nabilo na 47 procent. Rozdíl tedy není nikterak dramatický a v praxi se toho příliš nemění. Tuto skutečnost může z vlastní zkušenosti potvrdit. U námi testovaného iPhonu X s poslední beta verzí iOS 11.2 je rozdíl při bezdrátovém nabíjení jen těžko postřehnutelný. Patříte mezi majitele iPhonu 8/Plus či iPhonu X? Dejte nám vědět, jaký je váš názor na bezdrátové nabíjení obecně a zda jste mu dokázali přijít na chuť.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button