Novinky

Apple nepřímo potvrdil příchod nového iMacu. Premiéry bychom se měli dočkat za necelé dva týdny

Již několik týdnů v řadě vás informuje o tom, že Apple chystá zbrusu nový iMac. S každým dalším únikem se přitom dozvídáme nové informace o tom, jak chystaná novinka bude vypadat a jaké nabídne specifikace. Zatímco všechny předešlé zvěsti vychází z tvrzení od nejrůznějších zdrojů, tentokrát nám něco poodhalil samotný Apple. Řeč je o nových záznamech v databázi EEC, kam Apple nechal zalistovat nový počítač Mac s identifikátorem “A2330“ běžícím na operačním systému macOS 10.15. S ohledem na povahu kódu je téměř jisté, že jde o avizovaný iMac, jehož debut má přijít co nevidět.

Pokud jde o termín představení, tak nejpravděpodobněji se jeví datum 22. června v  19:00 SEČ. Na tento den již Apple potvrdil speciální tiskovku, kterou zároveň odstartuje vývojářskou konferenci WWDC 2020. Hlavními tématy mají být nové verze operačních systémů iOS 14, watchOS 7, macOS 10.6, tvOS, a iPadOS 14. Kromě nových platforem má přijít řeč také na nový hardware v čele s výše zmíněným iMacem.

Zdroj: ALTRD

Nový iMac má dorazit ve zbrusu novém kabátku, který má stavět na stejných základech jako prémiový monitor Apple Pro Display XDR. To bude v praxi znamenat tenké rámečky a obecně design s industriálním nádechem. Mozkem celé sestavy se stanou procesory Intel Core desáté generace a grafické karty od AMD. Velmi příjemně zní také informace o typu úložiště. Nový iMac má totiž spoléhat výhradně na SSD; s výrazně pomalejším řešením v podobě hybridních jednotek Fusion Drive se již nepočítá.

Zdroj: ALTRD

V databázi EEC se ovšem neobjevil pouze nový iMac. Apple si nechal souběžně zaregistrovat hned několik smartphonů z modelové řady iPhone 12 a iPhone 12 Pro. Na jejich premiéru si ovšem budeme muset ještě nějaký čas počkat. Jejich chvíle totiž přijde až v průběhu září na samostatné akci.

Zdroj
9to5mac
Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

2 Komentáře

    1. Ja doufám že ano, ikdyz u Applu člověk nikdy neví, co vymyslí za lumpárnu. Daleko vic me zajímá, jaky dostanou novy iMacy procesory. Nebylo by vůbec od veci dat tentokrát prostor AMD, který v testech nevychází vůbec zle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close