Novinky

Apple nechtěně prozradil, jak bude vypadat 16“ MacBook Pro

Je tomu už hezkých pár měsíců, co internetem prosvištěla první zpráva o tom, že Apple chystá 16“ MacBook Pro. Kolotoč spekulací se od té doby roztáčí neustále vyšší rychlostí, což nepřímo naznačuje, že do odhalení nezbývá příliš mnoho času. Aktuálně toho o novém 16“ MacBooku víme poskrovnu, byť pár zajímavých informací přeci jen uniklo. K nim se nově připojuje ilustrační obrázek, který se objevil v nejnovější beta verzi operačního systému macOS Catalina.

Soubor zřejmě odkazuje na doposud nepředstavený MacBook Pro označovaný jako MacBookPro16,1. Pokud se podíváte na miniaturu detailně, tak zjistíte, že se v několika ohledech odlišuje od vyobrazení jiných MacBooků Pro. V prvé řadě jde o tenčí rámečky kolem displeje a mírně větší prostor kolem klávesnice. Pokud tato ilustrace není pouze zástupný symbol, dost možná se právě díváme na finální podobu 16“ MacBooku Pro.

Vlevo symbol 15″ MacBooku Pro, vpravo nově objevená ilustrace doposud nepředstaveného 16″ MacBooku Pro

16“ MacBook Pro má mít podobné rozměry jako aktuální patnáctipalcová varianta. Toho má být docíleno právě díky tenčím rámečkům displeje. Další novinka se bude týkat klávesnice, respektive implementace vylepšených spínačů, které nebudou tak náchylné jako motýlkový mechanismus. Ten se Applu příliš nepovedl, což dokazují i reálné zkušenosti uživatelů se všemi modely MacBooků s tímto typem klávesnice.

Co zatím o 16“ MacBooku víme?

  • Bude dodáván 96W USB-C adaptérem
  • Displej dostane rozlišení 3 072 x 1920 pixelů
  • Srdcem notebooku se stanou procesory Intel 9. generace
  • Cena má startovat na částce 3 000 dolarů
  • Fyzické rozměry budou podobné jako u 15“ varianty

Chystaná novinka má dále nabídnout nové procesory od Intelu a obecně velmi zajímavé možnosti konfigurace. V kuloárech se o 16“ MacBooku Pro hovoří jako o stroji pro náročnou část publika. Výkonný hardware se pochopitelně odrazí na ceně, která má údajně startovat na částce 80 tisíc korun. Samozřejmě s příplatkovou výbavou bude růst také cena, která se může hravě přehoupnout přes 100 tisíc korun.

Zdroj
MacGeneration

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button