Novinky

Apple navázal partnerství s VW. Společně se pustí do vývoje samořiditelného automobilu

Podle zpráv The New York Times se Apple dohodl s Volkwagenem spojit síly a vytvořit autonomní ‘minibus’, upravený T6 Transporter, pro přepravu osob mezi městem Palo Alto a hlavním sídlem Applu. Projekt se původně nazýval PAIL, což je zkratka pro ‘Palo Alto to Inifinity Loop’. Loni byl ale Infinity Loop nahrazen nově postaveným Apple Parkem (Apple Campus 2), takže se bude jednat spíše o ‘PAAP’ kyvadlový minibus pro přepravu zaměstnanců či návštěvníků.

Zdá se, že původní projekt s názvem Titan, který měl za účel vytvořit elektrické samoříditelné vozidlo (podobně jako Tesla), dosáhl bodu mrazu. Apple s návrhem oslovil německé automobilky BMW a Mercedes, ale jednání údajně ztroskotalo kvůli vysokým požadavkům Applu, který chtěl mít kontrolu jak nad designem, tak nad daty vozidla. Pozitivní není ani zpráva, že tým, který měl na starosti projekt Titan se v posledních letech zmenšil až o stovky zaměstnanců.  

Otestovali jsme Tesla Model X: nejrychlejší a SUV planety

Jestli to znamená, že Apple definitivně ukončil vývoj elektrického vozidla není jisté, ale testovací samoříditelná auta Applu se stále prohánějí po Kalifornii, takže není nic není vyloučeno. Nezbývá než si počkat. Vývoj vlastního automobilu bez předchozích zkušeností by mohlo Applu zlomit vaz. Spolčení s některou ze zavedených automobilek by ovšem mohlo celou záležitost značně usnadnit.

Zdroj

Karel Nohejl

Student leteckého inženýrství. Fanoušek moderních technologií, cestovaní a vesmíru.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button