AktualityNovinky

Apple Music si po půl roce od spuštění předplácí 10 milionů uživatelů

Hudebně stramovací služba Apple Music má půl roku po svém spuštění napříč všemi podporovanými platformami 10 milionů uživatelů. Spotify, který je pro Apple Music považován za největšího soupeře trvalo podle informací deníku Financial Times dosažení podobného čísla celých šest let. Nutno však podotknout, že Spotify byl na tomto poli průkopníkem, zatímco Apple Music vstoupil do hry až v době, kdy už byly podobné služby pevně vryty do povědomí. Proto tyto údaje nemůžeme brát jako rovnocenné.

applemusicforyou-01

I díky mnohaletému náskoku tak má Spotify nad hudební službou Applu stále navrch. Podle posledních zveřejněných dat si totiž největší streamovací platformu měsíčně předplácí na 20 milionů uživatelů. Dalších až 75 milionů lidí pak používá Spotify bezplatně. I tak ale Apple Music roste. Poslední informace hovořící o počtu platících uživatelů pocházející z října totiž hovořila o 6,5 milionů předplatitelů. Applu tak pravděpodobně zásadně pomohlo rozšíření jeho streamovací služby i na zařízení běžící na operačním systému Android.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button