Novinky

Apple Music slaví 40 milionů předplatitelů. Na Spotify ale stále nemá

Když se řekne streamování hudby, vybaví se téměř každému z nás Spotify nebo Apple Music. A není divu. Vždyť jde o dva největší konkurenty v tomto odvětví. Zatímco švédskou společnost můžeme považovat za jakéhosi průkopníka v online hudbě, který svou popularitu získává postupně již dvanáctým rokem, Apple do tohoto světa skočil rovnou po hlavě.

A jak je vidět, tento tah se mu opravdu povedl. Apple Music v těchto dnech totiž překonalo hranici 40 milionů předplatitelů po celém světě. Je důležité zmínit, že takové hodnoty Apple dosáhl během necelých tří let, což je opravdu bleskový nárůst.Může za to ale především integrace do systému iOS. Kalifornská společnost zkrátka výborně odhadla možnosti svého softwaru a svým zákazníků nabídla ucelený systém, do kterého Apple Music chtě, nechtě zapadá. Spotify však i nadále zůstává ve vedení se svými 70 miliony předplatitely.

Kromě výrazného milníku předplatitelů prošla streamovací služba z Cupertina v posledních dnech ještě jednou změnou. Novým ředitelem Apple Music pro tvorbu mezinárodního obsahu byl jmenován Oliver Schusser. Ten dříve pracoval na projektech spojených s App Store, iTunes, iBooks nebo Podcasty.

Studenti, pozor! Apple Music ode dneška nabízí studentské předplatné i pro Českou republiku

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button