Novinky

Apple Music má v USA poprvé v historii více předplatitelů než Spotify

Společnost Apple může slavit. Na území USA má totiž Apple Music více předplatitelů, než konkurenční Spotify. Stalo se tak jen před pár měsíci a je to poprvé v historii, kdy na americkém trhu nevládne švédské Spotify. 

Apple Music bylo spuštěno v roce 2015, kdežto Spotify už v roce 2008, tj. na trhu je o 7 let déle. Z toho by se dalo soudit, že Spotify má před streamovací službou od Applu opravdu obrovský náskok, který se bude jen těžko dohánět. Opak je ale pravdou a to zejména díky extrémní uživatelské základně Applu. Na území USA používalo k únoru 2019 Apple Music asi 28 milionů uživatelů a konkurenční Spotify asi 26 milionů. Je to tak poprvé v historii, kdy má Apple Music více uživatelů, než Spotify. Měsíční růst Apple Music je přitom asi 3 %, přičemž u Spotify to jsou asi 2 %. 

V USA vládne Apple Music, všude jinde Spotify

Do budoucna můžeme předpokládat, že tato čísla ještě porostou. Apple Music je zatím dominantnější jen na území USA a všude jinde vládne Spotify. Z globálního hlediska má ale Apple Music stále co dohánět – zde totiž celkem bezkonkurenčně vede Spotify s 207 milióny uživateli (z toho asi 97 milionů je platících uživatelů). Apple Music má globálně „jen“ asi 50 milionů.

Štítky

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close