Novinky

Spotify stále roste, už má 96 milionů platících uživatelů. Apple Music má stále co dohánět

Streamovací služba Spotify byla vždy leadrem ve své kategorii. To ostatně také dokazují nedávno zveřejněná čísla za Q4 roku 2018. 

Spotify se konkrétně zvedl zisk o 30 % (1,5 miliardy euro) a služba má již 96 milionů předplatitelů, tj. platících zákazníků, kteří využívají Premium členství. Celkový počet uživatelů, do kterých se počítají jak platící, tak neplatící zákazníci je 207 milionů. Pro zajímavost, konkurenční Apple Music má jen „50 milionů“ předplatitelů. Zde je ale dobré říct, že Spotify je na trhu o 7 let déle, než Apple Music. Spotify vzniklo v roce 2008 a Apple Music v roce 2015.

 Spotify je poté dostupné už v 78 státech a v posledním kvartálu roku 2018 se rozrostla o dalších 13 států.

Nové zaměření na podcasty

Spotify má na rok 2019 jasný plán -služba chce být stále dominantním hráčem na poli streamování hudby a nově se chce zaměřit také na podcasty, kde je pro změnu dominantní Apple. Uvidíme tedy, jak se bude Spotify následující rok dařit.

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close