Novinky

Apple mění taktiku: První iPhone s OLED displejem dorazí v roce 2017

Trh s mobilní elektronikou se začíná dostávat do bodu, kdy je pro výrobce stále těžší přicházet s inovacemi. Uživatelé díky tomu přestávají svá zařízení obměňovat tak často, což má pochopitelně vliv na globální prodeje. Stejná situace se nevyhne ani Applu, tedy za předpokladu, že svým zákazníkům nenaservíruje naprostou lahůdku, kterou opět dokáže, že patří mezi lídra oboru. Před několika týdny se objevily první spekulace, které hovořily o nasazení OLED displejů v roce 2019. Zpravodajská organizace Nikkei ovšem před několika dny zveřejnila informaci, že Apple přehodnotil situaci a začal oslovovat největší výrobce OLED panelů, aby zjistil jejich možnosti produkce. S tím koresponduje nedávné oznámení Samsungu o poskytnutí zobrazovací technologie ostatním partnerům.

oledPokud budeme vycházet ze zveřejněných dat, první iPhone s OLED obrazovkou dorazí již v roce 2017. To znamená, že iPhone 7 bude stále spoléhat na dosluhující IPS technologii. Ze zákulisí přicházely zvěsti o plánech na představení modelu iPhone 7 se zakřivenou konstrukcí, což se z logiky věci jeví jako naprostá utopie. Následující dvě generace s jistotou nabídnou konvenční řešení. Současná OLED technologie nabízí skvělé zobrazovací vlastnosti, ovšem s nižší životností. Vývojáři Applu tedy mají zhruba rok času na to, aby se jim podařilo nalézt řešení, které zastaví postupnou degradaci panelů.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button