Novinky

Apple má na krku žalobu za skrývání výřezu na produktových fotkách u nových iPhonů

USA je země nekonečných možností a to nyní dokazuje žaloba, která je podána na Apple za skrývání „notche“, tj. výřezu v displeji na produktových fotografiích u iPhonu XS a XS Max.

V horním výřezu se skrývá jak samotný přední fotoaparát, tak i technologie, které umožňují používat Face ID. V tomto malém kousku místa je opravdu hodně technologie a Apple ji zkrátka neměl kam jinam umístit. Společnost se výřezem v displeji nijak netají, na druhou stranu se ho občas snaží zamaskovat. 

Pro laika je tapeta zavádějící

Zamaskovaný je také na produktových fotografiích, kde je tapeta zařízení vymyšlena velice šikovně a výřez tak není vidět a pro člověka, co nezná nejnovější iPhony to může být celkem zavádějící. To se nelíbí jedné dvojici, konkrétně Christiane Sponchiada a Courtney Davis z USA, která podala na Apple žalobu a žádá odškodné. Konkrétně je to žaloba za to, že Davis si objednala nejnovější iPhone XS Max a po vybalení telefonu byla velice překvapena, že se na displeji nachází nějaký výřez, který na produktových fotografiích nebyl.

Na druhou stranu se Apple nesnažil zamaskovat výřez v displeji úplně a na první pohled tak můžeme vidět přední kamerku a mikrofon pro hovory. Z mého pohledu na tapetě nic špatného není a Apple tak neznalé zákazníky rozhodně nijak nepodvádí.

Nyní tedy bude zajímavé sledovat, jak na žalobu bude reagovat společnost Apple a zda se vůbec dvojice dočká nějakého odškodného. 

Celé znění žaloby, která má 55 stran si můžete přečíst v odkazu ZDE.

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button