AktualityNovinky

Apple si nechal patentovat nový druh kamery, které by se mohly dočkat také Apple Watch

Jednou z výsad mnohých jablečných zařízení je bezpochyby skvěle vyladěná kamera, která u současných modelů dokáže velmi směle nahradit dnes už upadající kompaktní fotoaparáty. Dnes odhalený patent ale ukazuje, že Apple ve své snaze rozhodně polevovat nehodlá. Nechal si totiž zaregistrovat nový typ čočky, která by v případě reálného uvedení posunula možnosti jednoho z nejoblíbenějších fotoaparátů světa – iPhonu – ještě dále.

iPhone-camera

Nová technologie by také umožnila celý mechanismus zmenšit. Tato skvělá zpráva tak naznačuje, že bychom se konečně mohli rozloučit s vystouplým snímačem kamery, který Apple montuje už do druhé generace iPhonů. Zmenšení by přineslo ještě jednu malou revoluci. Vlastního miniaturního fotoaparátu by se posléze mohly dočkat také hodinky Apple Watch, které v aktuálním vydání vlastní kameru postrádají.

iphone6pluscameralens-780x597

Podle popisu, který Apple k žádosti o patent uvedl bude novou kamerovou technologii tvořit soustava tří čoček. Délka snímače po ose by ale přesto neměla překročit 2 mm. Čočky budou navíc také zakřivené, což povede k ještě kvalitnějším snímkům. Na druhou stranu ale Apple také uvádí, že snímky z tohoto mobilního fotoaparátu budoucnosti by mohly být zkreslené, proto je možné, že budou potřebovat dodatečnou softwarovou úpravu.

Tento patent je důkazem, že 800 inženýrů, jejichž pracovní náplň pro Apple spočívá pouze a jen ve zdokonalování kamerových snímačů opravdu pracuje na plné obrátky.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button