AktualityNovinky

Apple najal 800 inženýrů, kteří dostali velmi specifický úkol

Apple podle informací serveru Business Insider najal v poslední době 800 inženýrů, kteří dostali na starost jen jeden konkrétní úkol. Všech 8 stovek nových zaměstnanců se totiž zabývá pouze vylepšením stávajícího fotoaparátu u iPhonu. Tento počet se může zdát přehnaný, musíme si ale však uvědomit, že abyste svým iPhonem vyfotili jednu fotografii, zapojí se do práce hned 200 součástek, které vykonají 24 miliard operací.

13938-9078-iphone6-cameracorner-l

I toto tedy svědčí o tom, jak si dává Apple při konstruování nových telefonů záležet na každém detailu. A že je hnán touhou mít stále na trhu smartphone s tím nejlepším fotoaparátem. Uvnitř kamerky iPhonů jsou například 4 drátky dvakrát tenčí než lidský vlas, které mají za úkol vyrovnávat obraz. To má v konečném důsledku za následek ostrou fotku za každých podmínek.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

3 Komentáře

  1. Hlavně ať se těch 800 inženýrů domluví s těmi dalšími tísícovkami, kteří dávají dohromady zbytek iPhonu na tom, aby u následujících modelů nevystupovala čočka objektivu fotoaparátu nad rovinu zadního krytu 🙂

    1. Taky doufám, že další iPhone už nebude mít tu vystouplou ohyzdnots. Očividně to ale pro ně byl daleko větší problém, než si myslíme.

  2. Taky doufám, že u dalšího iPhonu už čočka vystupovat nebude. Fakt nechápu, jak mohli něco takovýho odsouhlasit. Ale zřejmě to neni tak jednoduchý, jak si asi myslíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button