Novinky

Apple jednal v loňském roce s americkým startupem o vývoji vlastního elektromobilu. Proč to nakonec nedopadlo?

Internetem začíná kolovat čím dál více zvěstí o tom, že si Apple dělá zálusk na vlastní elektromobil. S nejčerstvější informací na toto téma přišla redakce zahraničního webu The Verge, které se podařilo zjistit, že Apple jednal v loňském roce s americkým startupem Canoo, který se soustředí na vývoj vlastní platformy modulárního elektromobilu.

Zdroj: Canoo

Zpráva uvádí, že obě společnosti dlouho diskutovaly o možnosti investice a dokonce i akvizice v polovině loňského roku. Zdroj informace také uvedl, že Apple měl minimálně zpočátku obrovský zájem o škálovatelnou platformu Canoo. Ta spočívá v integraci větší části elektroniky automobilu pomocí technologie steer-by-wire, která umožňuje větší flexibilitu v designu kabiny.

Apple se původně snažil získat Canoo kompletně pod svá křídla, nicméně vedení startupu mělo spíše zájem o spolupráci prostřednictvím masivních investic. Obě společnosti nakonec zastavily veškerá jednání po vstupu Canoo na burzovní trh NASDAQ.

Zdroj: Canoo

Výkonný předseda společnosti Canoo, Tony Aquila, odmítl po zveřejnění zákulisních informací, cokoli komentovat. Je ovšem zajímavým faktem, že Canoo dříve spolupracovalo s jihokorejskou automobilkou Hyundai, s nímž měl Apple údajně také jednat.

Poslední akvizicí Applu v automobilovém průmyslu byla koupě společnosti Drive.ai v roce 2019, jejíž předmětem je vývoj autonomních vozidel. Podle dostupných informací měli v Cupertinu největší zájem o tým inženýrů, kteří nyní pracují na nových produktech s logem Applu.

Zdroj: Canoo

Samotný Apple tradičně mlčí, nicméně je již veřejným tajemstvím, že vývoj takzvaného Apple Car běží na plné obrátky. Podle agentury Bloomberg se máme dočkat oficiálního odhalení v horizontu následujících 5 až 7 let. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button