Novinky

Apple jako nejpilnější lovec malých startupů. Za posledních pět let vede v akvizicích AI technologií

Je to docela paradoxní, ale jedním z hlavních zdrojů inovací pro technologické giganty jsou miniaturní startupy. Neotřelé nápady a personál malých firmiček pak tyto kolosy rádi kupují, čímž poměrně levně a snadné získají přístup k tomu nejdůležitějšímu. Startupy samozřejmě čile nakupuje také Apple. Nyní se ukázalo, že z technologických společností dokonce nejaktivněji. Apple totiž mezi lety 2016 a 2020 koupil zdaleka nejvíce firem, které se zabývají umělou inteligencí.

Zdroj: Apple

Jména, která Apple spolknul, nejsou známá. Můžeme ale hádat, že šlo o firmy se zajímavými nápady a hlavně schopnými lidmi, kteří často bývají tou nejpodstatnější součástí akvizice. Apple tak za posledních pět let koupil firmy jako Turi, Glimpse, RealFace, Shazam (jediné známější jméno), SilkLabs, Drive.ai nebo Laserlike. Které konkrétní firmy dodaly Applu technologie, které už dnes v produktech Applu používáme, se už asi nedozvíme.

Zdroj: idropnews

Tim Cook na únorovém sedánku s akcionáři sdělil, že jeho firma učinila za posledních šest let více než 100 akvizic. Cook zároveň podotkl, že Apple se nebojí akvizice jakékoliv velikosti. Obecně se ale počítačový gigant zaměřuje spíše na menší společnosti s kvalitními technologiemi. Ostatně jde o poměrně levný způsob, jak tyto dobré nápady získat pod svou střechu.

Lepší reklamu si Apple nemohl přát. Utopený iPhone vydržel 30 dní na dně jezera, po vylovení stále fungoval

Co se týče akvizic startupů, které se zabývají umělou inteligencí, učinily jich společnosti Apple, Google, Microsoft a Facebook od roku 2016 více než 60. Apple se na tomto čísle podílel největší mírou. Má totiž na svědomí 25 nákupů. Potvrzuje se, že umělá inteligence, tedy pojem, za který se může schovat skutečně mnoho konkrétních zájmů, je pro technologické společnosti hlavní prioritou. V případě Applu je zřejmé, že většina nákupů měla za cíl získání nových technologií, které měly vylepšit virtuální asistentku Siri. Další oblastí, která je pro Apple očividně důležitá, jsou technologie pro autonomní vozidla.

Zdroj
macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button