Novinky

Lepší reklamu si Apple nemohl přát. Utopený iPhone vydržel 30 dní na dně jezera, po vylovení stále fungoval

Voděodolná konstrukce a zvýšená odolnost vůči prachu patří mezi klíčové vlastnosti všech současných iPhonů. Pokud se ovšem začtete do obchodních podmínek Applu, tak zde narazíte na informaci, že záruční krytí se nevztahuje na poškození vzniklé při kontaktu s vodou. Uživatel tak může snadno nabýt dojmu, že s odolností vůči vodě to nebude v případě iPhonu až taková sláva.

Najdou se ovšem ojedinělé případy, které dokazují, že jablečné smartphony se vody jen tak nezaleknou a zvládnou přežít celkem kruté podmínky. Příkladem za všechny je případ ženy, která se vydala oslavit své 50. narozeniny na zamrzlou hladinu kanadského jezera. V zápalu rybaření na dírkách stačila chvilka nepozornosti a iPhone 11 Pro (recenze) zamířil do ledové vody.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: David Pravda)

Majitelka se ovšem nemohla smířit se ztrátou svého smartphonu a proto se po třiceti dnech vrátila, aby jej získala zpět. Po dvou hodinách urputného snažení se jí nakonec podařilo iPhone vylovit z vody, což už samo o sobě lze považovat za husarský kousek. Ještě větší překvapení se odehrálo po příchodu domů, kde iPhone putoval na nabíječku. Po pár minutách se totiž na displeji objevilo ikonické logo a iPhone úspěšně nastartoval.

Zdá se to být neuvěřitelné, ale ledová lázeň trvající několik týdnů se nijak neprojevila a smartphone fungoval zcela bezchybně. Majitelku však nejvíce potěšilo, že v interní paměti nalezla všechny své fotografie, které pro ni měly největší hodnotu.

iPhone 11 Pro disponuje certifikací IP68, díky níž by měl vydržet ponoření dva metry pod vodní hladinu po dobu třiceti minut. V případě výše zmíněného kousku se však podařilo tento limit překročit vskutku markantním způsobem.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

5 Komentáře

    1. A pryč by měl mít ? Taky beu fotky a osobní data v telefonu za to nejcenější. A taky mi to nesmí nikam na cloud. Prostě kabel a stahnout na svůj fyzický disk a pro sichr ještě zálohovat na další.

      1. Nie som osoba v takom postavení, aby niekoho zaujímali moje dáta, takže icloud je pre mňa ideálne riešenie. Samozrejme verím Apple, že moje dáta sú neverejné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button