Novinky

Apple hledá výjimečného inženýra prostřednictvím tajného inzerátu

Společnost Apple vytvořila skrytou webovou stránku, kterou lákala talentované vývojáře k prestižnímu postu na pozici vývojáře. Veřejně nedostupná prezentace byla koncipována jako pozvánka s pracovní nabídkou určenou talentovaným inženýrům. Pracovní náplň se má skládat s rozvíjení kritických komponent infrastruktury napojené na ekosystém kalifornské společnosti.

Netradičně pojatý inzerát hovoří o projektu, jehož součástí je zpracovávání obrovského množství dat z tisícovek serverů a milionů pevných disků. Uchazeč samozřejmě musí splňovat přísná kritéria z pohledu vzdělání, respektive úspěšně dokončené studium s inženýrským diplomem. Budoucí zaměstnanec by měl disponovat smyslem pro design, detail, pokročilou znalostí Javy a vášní do programování.

Krátce po publikování inzerátu na sociálních sítích došlo k deaktivaci stránky. Zda se personálnímu oddělení Applu podařilo nalézt vhodného kandidáta, samozřejmě nevíme. Důvodem, proč webová stránka zmizela, nejspíše stojí negativní vnímání medializace výběrového řízení. Ačkoli neznáme příliš konkrétních informací, je velice pravděpodobné, že projekt se týká umělé inteligence. Strojové učení a zpracování dat je mezi technologickými giganty stále diskutovanějším tématem. Automatizace procesů vede k zefektivnění nabízených služeb napříč všemi segmenty digitální sféry.

MacBook Pro 2017 s Touch Bar: první dojmy, radosti a zklamání

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button