AktualityNovinky

Předpovědi se naplnily. Apple už není nejhodnotnější společností světa

Před necelými dvěma týdny jsme vás informovali, o šanci holdingu Alphabet, do kterého patří také Google, přeskočit Apple co by nejhodnotnější značku světa. Včera, takřka ihned po zveřejnění hospodářských výsledků tvůrce Androidu se tato předpověď opravdu naplnila a jablečný gigant přišel po několika letech o titul nejdražší společnosti světa.

google-vs-apple-780x456

Google naposledy Apple hodnotou přeskočil v roce 2010. Od roku 2013 pak gigant z Cupertina neohroženě celému řebříčku vládl po tom, co překonal ropný koncern Exxon.

Hodnota Alphabetu tak k dnešnímu dni činí 570 miliard dolarů, zatímco druhý Apple je oceňován na “pouze” 538 miliard dolarů. Ještě v létě přitom vystřelila valuace Applu až k těžko představitelným 750 miliardám, zatímco Google, respektive Alphabet dosahoval poloviční tržní hodnoty.

Zdroj

 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button