AktualityNovinky

Applu hrozí ztráta postu nejhodnotnější společnosti světa

Kdo se v dnešních dnech podívá na hodnotu akcií společnosti Apple, hned mu musí být jasné, že gigant z Cupertina neprožívá své nejlepší období. Akcie se totiž momentálně obchodují na svých nejnižších hodnotách za poslední více než rok. Podle deníku Wall Street Journal klesla tím pádem hodnota společnosti Apple za poslední měsíc o více než 100 miliard dolarů. Všechna tato fakta tak logicky vyvolala otázky, jestli si Apple udrží i v tomto roce post nejhodnotnější značky světa.

google-vs-apple-780x456

Jablečnému monstru totiž začíná na záda dýchat holding Alphabet pod který patří i internetový vyhledávač Google a operační systém Android. Apple sice stále má před druhým Alphabetem náskok ve výši 47 miliard dolarů, světová dvojka se ale k zatím nejhodnotnější značce světa za poslední měsíce nebezpečně přiblížila. Jak můžete vidět na přiloženém grafu, hodnota největšího konkurenta Applu dosahovala v dubnu loňského roku zhruba poloviny hodnoty Applu.

Od té doby se však obě křivky navzájem nebezpečně přiblížily, Apple tak čelí reálné hrozbě, že ztratí titul nejdražší společnosti světa, který drží od roku 2013. Tehdy z trůnu sesadil dlouhodobého vládce tohoto žebříčku, kterým byla Coca-Cola. Apple tak musí doufat, že prodejní výsledky za předsváteční období uspokojí analytiky a ti tak začnou výrobci iPhonu znovu důvěřovat.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button