Apple získal práva na patent, který mu umožní vyrobit skládací iPhone

Apple získal práva na patent, který mu umožní vyrobit skládací iPhone

Když Apple představil iPhone X, dal tím jasně najevo svůj postoj k designu pro následující produkty. V letošním roce se údajně dočkáme tří nových iPhonů a iPadu, které budou ctít koncepci s minimálními rámečky. Jakkoli to může někomu znít šíleně, neviditelná ruka trhu však prahne po zařízeních s většími a většími displeji. To samo o sobě dává tušit, že design iPhonu X je pouze přestupní stanicí na cestě za zcela novým typem konstrukčního řešení.

Jistou dávku představy o tom, jak budou v následujících letech vypadat produkty s logem Applu, dává nově udělený patent. Přihláška zmiňuje zatím nepředstavené mobilní zařízení s flexibilním displejem. Patent popisuje skládací konstrukci se speciálním druhem kloubu, který má zabránit deformacím zobrazovacího panelu v jeho namáhané oblasti.

Éra skládacích smartphonů se blíží

Technický popis hovoří o výplni z elastomerního materiálu. Bližší informace o samotném složení chybí, nicméně s nejvyšší pravděpodobností bude mít vlastnosti podobné silikonu. Flexibilní displeje nejsou v technologickém světě žádnou novinkou. Jejich komerčnímu nasazení však brání konstrukční překážky. Při testování se totiž ukázalo, že vlivem častého ohýbání dochází v namáhaných místech k degradaci zobrazovacích vlastností displeje.

V březnu se objevily první zprávy, podle nichž Apple zahájil práce na skládacím iPhonu s debutem naplánovaným na rok 2020. Společnost LG údajně již dostala od Applu jasné zadání, aby přišla na způsob, jak efektivně vyrábět flexibilní zařízení v masovém měřítku.

Autor

Richard Streit
Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.