Novinky

Apple získal práva na patent, který mu umožní vyrobit skládací iPhone

Když Apple představil iPhone X, dal tím jasně najevo svůj postoj k designu pro následující produkty. V letošním roce se údajně dočkáme tří nových iPhonů a iPadu, které budou ctít koncepci s minimálními rámečky. Jakkoli to může někomu znít šíleně, neviditelná ruka trhu však prahne po zařízeních s většími a většími displeji. To samo o sobě dává tušit, že design iPhonu X je pouze přestupní stanicí na cestě za zcela novým typem konstrukčního řešení.

Jistou dávku představy o tom, jak budou v následujících letech vypadat produkty s logem Applu, dává nově udělený patent. Přihláška zmiňuje zatím nepředstavené mobilní zařízení s flexibilním displejem. Patent popisuje skládací konstrukci se speciálním druhem kloubu, který má zabránit deformacím zobrazovacího panelu v jeho namáhané oblasti.

Éra skládacích smartphonů se blíží

Technický popis hovoří o výplni z elastomerního materiálu. Bližší informace o samotném složení chybí, nicméně s nejvyšší pravděpodobností bude mít vlastnosti podobné silikonu. Flexibilní displeje nejsou v technologickém světě žádnou novinkou. Jejich komerčnímu nasazení však brání konstrukční překážky. Při testování se totiž ukázalo, že vlivem častého ohýbání dochází v namáhaných místech k degradaci zobrazovacích vlastností displeje.

V březnu se objevily první zprávy, podle nichž Apple zahájil práce na skládacím iPhonu s debutem naplánovaným na rok 2020. Společnost LG údajně již dostala od Applu jasné zadání, aby přišla na způsob, jak efektivně vyrábět flexibilní zařízení v masovém měřítku.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button