Novinky

Apple dal volnou ruku svým nejšílenějším inženýrům. Chystá Mac Pro se 40jádrovým procesorem

Analytik agentury Bloomberg Mark Gurman patří dlouhodobě mezi nejdůvěryhodnější osoby, které na veřejnost vynášejí prozatím neoficiální informace ze zákulisí Applu. Nyní se Gurman zaměřit na stolní počítače od Applu. Poměrně nedávno značka představila zásadně omlazený iMac. Kromě množství barevných kombinací a nového designu získal po vzoru ostatních počítačů od Applu jeho nový čipset M1. Nakonec se nový iMac ukázal pouze s 24palcovou obrazovkou. Nyní díky Gurmanovi ale víme, že Apple nejspíše plánoval ještě jeden iMac. Ten měl nahradit současný 27palcový model. Díky užším rámečku okolo obrazovky by při zachování celkových rozměrů nejspíše nabídl zásadně větší displej. Konkrétně mělo jít o 30 až 32 palců.

Větší provedení ale muselo ustoupit do pozadí. Apple totiž podle informací analytika Bloombergu větší iMac nakonec upozadil a vsadil na masovější model s 24palcovou obrazovkou. Projekt velkého iMacu je tak aktuálně pozastaven. Možná se k němu tedy Apple v budoucnosti opět vrátí. Kromě toho pracují v Cupertinu ještě na jednom stroji. Bloomberg totiž zároveň vypustil do světa informace o tom, že Apple chystá nový Mac Pro. Už možná tušíte, že půjde o počítač s doslova nesmyslným výkonem. A tušíte správně.

Nástupce čipsetu M1 je za rohem, objeví se v předělaném MacBooku Air a MacBooku Pro

Značka totiž pro nový Mac Pro počítá se 40jádrovým procesorem. Mimochodem, Intel dnes vyrábí procesory s maximálně 28 jádry. Procesor s šíleným počtem jader bude tvořit vrchol nabídky. Kdo nebude chtít do svého nového počítače investovat částku, za kterou byste si pořídili slušné rodinné auto, najde v nabídce i lidovější možnost s 20 jádry. Dnešní Mac Pro je poměrně velký. I to by chtěl Apple změnit. Mluví se totiž o tom, že u jeho nástupce vměstná všechny komponenty do polovičního těla. Na nový Mac Pro si ale ještě nějakou dobu počkáme. Zdroje z Applu totiž mluví o tom, že se tohoto počítače dočkáme až v příštím roce. Zároveň značka údajně pracuje na výkonnější verzi počítače Mac Mini.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button