Novinky

Nástupce čipsetu M1 je za rohem, objeví se v předělaném MacBooku Air a MacBooku Pro

V listopadu Apple představil zbrusu nový MacBook Air s čipsetem M1, který patří mezi jedny z nejrychlejších a nejvýhodnějších (v poměru ceny a výkonu) notebooků. Přestože MacBook Air s M1 stále sklízí kladné ohlasy, v dílnách Applu se připravuje už další novinka. Nový MacBook Air s ještě rychlejším hardwarem. Dle magazínu Bloomberg by Apple měl představit redesignovaný MacBook Pro, který by měl přijít v polovině letošního roku. Vzápětí by měl spatřit světlo světa předělaný MacBook Air, kterého bychom se mohli dočkat ke konci roku.

Předělaný MacBook Air by v sobě měl skrývat nástupce čipsetu M1. Nové SoC, s přezdívkou Staten, by mělo disponovat stejným počtem jader, ale mělo by běžet mnohem rychleji. Počet jader v integrované grafice, by se měl vyšplhat ze sedmi na deset. Stejný čip se objeví i v nejlevnější verzi 13palcovém MacBooku Pro,“  uvádí Bloomberg. 

Foto: Macrumors

V případě vzhledu, by se nový MacBook Air měl v několika aspektech lišit od svých předchůdců. Nejspíše se na něm objeví světlé rámečky a světlá klávesnice korespondující s konturami z nedávno uvedeného iMacu. Datum vydání zatím není stoprocentní a může být ovlivněn globálním nedostatkem čipů.

A co vy? Pořídili byste si nový MacBook Air? Dejte nám vědět v diskuzi.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button