Novinky

Apple dal, Apple vzal. HomePod 2. generace má méně reproduktorů, zato dostal teploměr a podporu Matter

Jen málokoho by napadlo, že den po uvedení nového MacBooku Pro a Macu mini se dočkáme další novinky. A světě div se, ono se tak skutečně stalo, jelikož Apple odhalil nový HomePod 2. generace. Po stránce designu se prakticky nic nezměnilo. Vzhledově je HomePod 2. generace velice podobný svému předchůdci. Tělo reproduktoru kryje perforovaná tkanina a horní stranu zdobí dotykový panel doplněný o barevnou vizualizaci. Nový HomePod se objeví ve dvou barevných variantách – černá a bílá.

foto: Apple

Hlavní novinky se opět odehrály ve vnitřnostech, kam se nastěhoval čipset S7. Jde tedy o stejný dvoujádrový procesor, který se poprvé objevil v Apple Watch Series 7. Jeho úlohou, kromě zpracování zvuku, je nativní podpora protokolu Matter a možnost fungovat jako domácí centrum pro platformu Apple Home.

HomePod dostal teploměr a podporu Matter

Další novinkou jsou integrované senzory pro měření teploty a vlhkosti. Velmi zajímavě zní také funkce pro rozpoznávání zvuků. Pokud HomePod například uslyší alarm z detektoru kouře či oxidu uhličitého, odešle notifikaci, která se vám zobrazí na displeji iPhonu. Zde je však vhodné dodat, že tato funkce dorazí také na HomePod mini ve formě softwarové aktualizace.

foto: Apple

Poněkud překvapivě došlo ke změně na poli měničů. Zatímco původní HomePod disponoval šesti výškovými reproduktory, nástupce jich má „pouze“ pět. Ubíralo se také na mikrofonech. Z původních šesti se nyní nachází na těle HomePodu 4 mikrofony. Apple však uvádí, že zároveň inovoval všechny integrované měniče včetně basového wooferu, takže zvukový výstup by měl být minimálně stejně kvalitní jako u původní verze.

foto: Apple

Příliš se toho nezměnilo ani v případě dostupnosti, respektive HomePod 2. generace na našem trhu oficiálně neseženete. To je dáno tím, že Siri se stále nenaučila naší mateřštinu. A je otázkou, zda se to někdy vůbec změní. Pokud si na nový HomePod brousíte zuby, budete se muset spokojit buď s šedým dovozem, nebo pro něj vyrazit do sousedního Německa, kde jej můžete pořídit za 349 Eur (cca 8 400 Kč). HomePod 2. generace lze již předobjednat, do prodeje se však dostane až 3. února.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button